Trial Říčany

TRIAL SECTION

NEWS CLUB RIDERS GALLERY SHOP

... zpět na novinky ...

16.11.2014 Minulý víkend jsme uzavřeli biketrialovou sezónu finálovými závody v Brně na veletrhu Sport Life. Před závodem do ČR přiletěl Scott Wilson s tátou  a strávil s námi příjemný týden. Následovala pěkná honička s přípravou kol na sezónu 2015 a proto pár fotek ze závodu přinášíme až teď. Výsledky z Brna najdete na webu biketrial.cz a celkové výsledky letošní sezóny najdete ZDE. Více brzy...

Brno Sport Life 2014

26.10.2014 Včera byla kapku kosa, ale i přes to se na Blanenským Hopu sešlo docela dost lidí s chutí si zajezdit a užili jsme si pěknej den. Pár fotek najdete v galerii. Tentokrát jsem si hrál spíš s foťákem, takže do videa bylo jen pár záběrů...

Blanenský Hop 2014   Blanenský Hop 2014

20.10.2014 Váša Kolář během roku poctivě dřel na svým závodním trialovým speciálu a teď bylo konečně trochu času si užít zábavu na 20" streetovým kole Because Color a navíc bez brzd. Mrkněte na to... ( ^)o(^ )

Vašek Kolář - Brakeless 2014

11.10.2014 Dneska Jirka Bok vypustil do světa video, na kterým makal přes léto a který je příslibem něčeho většího v brzké budoucnosti. Těšíme se na to! V těhle dnech natáčí i Váša na jeho Because Color Street bajku bez brzd, o kterým hodně přemýšlím i já. Asi mi to jednou nedá a postavím si taky dvacítku se sedlem (*_*)

George Bok 2014  Vasha & Because Color Street

5.10.2014 Včera se jel osmý závod MČR v biketrialu na Březové, kde jsme potkali spoustu starých známých, ať už na trati, nebo okolo. Kompletní výsledky najdete ZDE a tentokrát jen pár fotek v galerii. Krátký video už je taky online.

Březová Biketrial Březová 4.10.2014

Průběžné výsledky seriálu MČR před posledním závodem v Brně najdete ZDE.

Ještě před tím se pojedou dva závody jen tak na pohodu: Vašek a ADE chystají na 18.10. v Brně Kníničkách Karneval Trial race a 24.10. by se měl v Blansku v trialparku jet tradiční Blanenský HOP.

22.9.2014 A tady je krátký video z Evropy ve Znojmě...

European Biketrial Championship 2014

21.9.2014 Včera se jelo Mistrovství Evropy v biketrialu ve Znojmě a byly to parádní závody, kde jsme se skvěle bavili. Trať byla těžká, ale jetelná a neodpustila žádnou chybu. V Elitě jich nejmíň udělal Vašek Kolář, který tak svůj letošní světovej titul doplnil i o titul Mistra Evropy. Kompletní výsledky najdete ZDE a pár fotek je v galerii.

European Biketrial Championship 2014 Znojmo

15.9.2014 A tady máme krátký video ze soboty v Kyjově...

Biketrial Kyjov 13.9.2014

14.9.2014 V sobotu jsme závodili v Kyjově, kde to bohužel zase trošku spláchl déšť a bylo bláto, ale díky místní partě bylo i tak skvěle. Škoda, že jsme letos nemohli zůstat na noc. Kompletní výsledky najdete ZDE, pár fotek je v galerii a krátký video snad bude zítra...

Kyjov

7.9.2014 Včera se jel první poprázdninový závod MČR v biketrialu a po několika letech se opět soutěžilo v Kutné Hoře. Z našich nejlépe zabojoval Kuba Kalaš, který vybojoval svoje první vítězství, ze kterého máme velikou radost. Fotek je jen pár a video je krátký, ale aspoň něco (^_-)

Kutná Hora  Biketrial Kutná Hora 6.9.2014

1.9.2014 Máme za sebou pěkně zběsilé léto, během kterýho jsem bohužel nezvládal psát žádné zprávy. Dressler Camp 014 dopadl velmi dobře a po něm následovala adrenalinová příprava na finálový závod MS v biketrialu, který jsem pořádal v Tanvaldu. Novinky okolo MS byly na Facebooku nebo na webu wbctanvald2014.cz. Až to šílenství okolo MS trochu pomine, tak sem toho budu dávat trochu víc. Tuto sobotu závodíme v Kutné Hoře, tak se přijďte mrknout. Tady je zatím na pokoukání krátký video z MS v Tanvaldu a odkaz na 30 minutový report, který vysílá kanál ČT Sport.

World BikeTrial Championship 2014 - Tanvald  MS 2014 Česko

22.6.2014 Včera se závodilo v Blansku a půlka sezóny je za náma. Kompletní výsledky brzy najdete na webu biketrial.cz a tady je pár fotek a krátký video... Příští víkend nás čeká ME v trialu v Tanvaldu, na který hned navazuje Dressler Camp 014!

Blansko Biketrial Blansko 21.6.2014

17.6.2014 Kola MČR v biketrialu se točí dál a tuto sobotu se bude závodit v Blansku. Propozice najdete ZDE.

8.6.2014 Tento týden nás všechny zasáhla velmi smutná zpráva. Zemřel pan Josef Dressler starší, dlouholetý vůdce českého i československého biketrialu. Jeden z lidí, kteří znali náš sport nejlépe a neváhal pro něj mnohé vykonat. Podílel se na založení BIU a stal se jejím prvním prezidentem. Přivedl k nám první velké mezinárodní závody, Mistrovství světa a velkolepé Světové poháry pořádané v pražské Sportovní hale. I díky němu máme biketrial - "náš sport", což je hlavní myšlenka BIU, která je jedním z odkazů pana Josefa Dresslera nám, jezdcům.

Zde je čtvrteční vzkaz od Pepy mladšího, který vás moc rád uvidí příští pátek na rozloučení s jeho tátou:

Jsou dny, kdy i chlapi brečí. Před půl rokem byl můj táta na křtu knížky a přetím ji četl jako první korektor. Byl u všeho co jsem dělal, i když nebyl vidět. Stál za většinou mých úspěchů a rozhodnutí. Postavil mi motokáru, trialový kolo, předělal náklaďák na obytňák, svařil auto, opravil ho na cestách, dokázal zařídit výjezd na MS za socialismu, spravil vždycky všechno, ukazoval mi cestu, stál vždycky u mě … dokázal snad všechno! Jen tu nemoc nepřepral, i když bojoval do posledních dní.
Včera večer jeho nemocný srdce dotlouklo. Kdo jste ho měli rádi a nebo vám pomohl při sportování jako průkopník cyklotrialu v Čechách a nebo jsem vás inspiroval já, tak za to patří dík hlavně jemu. Mýmu Tátovi. Dejte si na něj panáka a přijďte se s ním rozloučit.

31.5.2014 Minulý víkend se odehrál další závod MČR v biketrialu v nové lokalitě v Karlově pod Pradědem. Dálka jako prase, ale bylo tam hezky. Odjel se tam parádní mokrej závod, kdy chvíli po startu začalo fest pršet a přestalo až před koncem závodu. Na vyhlášení zas bylo hezky. Ve výsledcích se to trošku promíchalo a ukázalo se, kdo umí v takových podmínkách zajet spíš hlavou než svaly. Kompletní výsledky najdete ZDE. V dešti jsem utopil telefon a foťák jsme radši ani nevyndavali. Takže fotky máme jen tyhle... :)

 

No ale alespoň bylo víc video materiálu, protože kameře voda nevadí. Tady je tedy alespoň krátkej klip.

Biketrial Karlov 24.5.2014

V úterý spatřilo světlo světa Dannyho nový video, který je opět velkolepý. Danny měl možnost si zajezdit v Argentinském městečku Epecuén, které před lety zatopila velká voda a je to skvělá podívaná s pěknou prasárnou na závěr.

Danny MacAskill - Epecuén - 2014

Večer na mě doma čekala další zásilka od Neon & Because bikes a už ve čtvrtek z tý hromádky komponentů vyrostlo další pěkný kolo. A na další Because Color už netrpělivě čekají v Německu.

Neon & Because Because Color

Ve středu jsem odhodil berle a včera dorazilo pro změnu jedno kolo i pro mě. Řekl jsem si, že zkusím rehabilitaci na fixce a vybral si tenhle parádí kousek, na kterým natočil Chris Akrigg moc pěký videa. Snad mi to nadšení vydrží.

Mongoose Maurice One gear No idea Chris Akrigg THE MAURICE.0

Dneska se odjel další závod MČR v biketrialu ve Velké Bystřici, na který se opět bohužel vykašlala česká špička a tak se alespoň zase trochu pomíchaly výsledky, které najdete ZDE. V Elitě vyhrál Vašek Gryc, kterej už má na svým kontě pár zajímavejch skalpů, dokonce i Danny Mac :)

11.5.2014 Včera jsme odjeli druhej závod MČR v biketrialu v Ouběnicích a bylo tam moc dobře. Ti kdo nedorazili, udělali chybu a přišli o parádní slunečnej den naplněnej příjemným svezením v nový lokalitě. Snažili jsme se postavit příjemnou trať a jezdci jí k naší radosti hodnotili velmi pozitivně. Velký díky patří místní partě z Bikers Village Ouběnice a komisi biketrialu za vloženou energii a doufáme, že si tam zazávodíme znovu. Fotky jsou v galerii a už jsem spíchnul i krátký video. Kompletní výsledky najdete ZDE.

Ouběnice Biketrial Ouběnice 10.5.2014

Video materiálu nebylo moc, protože jsem nakonec ze závodu neodešel úplně po svých a moc jsem toho nenatočil. Nechal jsem se trochu hecnout a skončilo to návštěvou nemocnice. Na kolo asi do podzimu nesednu a možná to bude potřebovat trochu složitější zásah (>_<) No nic. Jdem dál. Budem bojovat.

5.5.2014 Po Brně je pěkná honička a konečně jsem dolepil alespoň krátký video...

Biketrial Brno 3.5.2014

Propozice na sobotní závod v Ouběnicích najdete ZDE. Pořád se někdo ptá, kde to je a jak to tam vypadá. Tak ještě pro informaci pár fotek z budoucí trati a umístění na mapě: GPS 49°43'2.059"N, 14°9'49.014"E.

Ouběnice Ouběnice Ouběnice
Ouběnice Ouběnice Ouběnice

4.5.2014 Včera jsme zahájili seriál MČR v biketrialu prvním závodem v Brně. Počasí na poslední chvíli odradilo řadu jezdců, ale i tak se v Kníničkách sešlo 84 závodníků. Závody proběhly hladce, já se pěkně svezl a už příští sobotu pokračujem poprvé ve středočeských Ouběnicích. Pár fotek z Brna najdete v galerii.

Brno

Dneska jsem byl v Ouběnicích vymyslet velký sekce a v týdnu budem stavět. Spousta lidí se zajímala o to, jaký je tam terén a tak přikládám odkazy na fotky a video z trialových závodů v Ouběnicích v letech 2012 a 2011.

Ouběnice Trial Ouběnice 2.6.2012 Ouběnice

27.4.2014 Tento víkend odstartoval seriál MČR v trialu v Kramolíně. V sobotu i v neděli vyhrál Martin Křoustek před Martinem Matějíčkem a Jirkou Svobodou. Kompletní výsledky naleznete ZDE.

Biketrialový mistrák začíná příští sobotu v Brně. Propozice prvního závodu najdete ZDE. Dnes jsme se už byli podívat v Ouběnicích, kde se 10.května pojede druhý závod MČR v biketrialu, se kterým místním klukům trošku pomůžeme. Tady je prozatím plakát.

Biketrial Ouběnice

6.4.2014 Dlouho tady bylo ticho. Práce před sezónou je hodně a do toho všeho je nás doma o jednoho víc. Pracujeme na přípravách seriálu MS v biketrialu a finále MS v Tanvaldu. Přípravy Dressler Campu 014 jsou taky v plném proudu. Na trénink nebyl čas, takže letošní sezóna nebude žádná sláva :)

Charlie

V nabídce máme pár nových modelů rámů a dílů a celá řada nových komponentů má být představena během následujících dní.

Neon Wing 20" Disc Neon mini bashplate brzdové špalky ECHO CNC

Video soutěž #PRCpairs trochu utrpěla zevláctvím přihlášených jezdců a spousta dvojic nedokázala dát dohromady svoje videa. Vášův parťák taky nakonec odpadl, ale dokázali jsme najít kluka s podobným osudem a tak místo Nicka s Vášou točil klip Pogo Bradley. Bylo z toho nakonec čtvrtý místo. Vyhráli Carl Hopps a Michael Brown. Idea #PRCpairs je výborná a těším se na další ročník. Tady jsou zmiňovaný dvě videa.

Vasek Kolar & Pogo Phoenix Riders Co #PRCpairs Entry PRC Pairs with Carl and Michael

Váša pak odjel potrénovat do Francie a do Španěl a tady je ještě jedno jeho video z ježdění ve Francii.

Trial Ride in France 2014

Za pár dní začíná trialový mistrák a pak i MČR v biketrialu. Závody jsou aktualizovaný v kalendáři. Brzy se uvidíme...

17.2.2014 Tuto sobotu, 22.února, jsme chtěli s Líbou Pecháčkem udělat biketrialový mini závod v hale v Prusicích poblíž Říčan, ale nakonec ho necháme až na duben a v sobotu dáme jen pohodový pojezd. Od dob týhle fotky je tam navezená spousta nových kamenů, klád, pneumatik a dalšího materiálu. Přijeďte se svézt a omrknout terén, kde by se  v budoucnu mohly jezdit pěkný halový závody. Každý je vřele vítán. Pod pohrůžkou násilí byl pozván Váša Kolář a Adam Gerža na jednokolce a účast přislíbilo pár dalších skvělých jezdců. Místa v hale je až až, jen tam není topení. Alespoň to nebude klasický říčanský trénink, ale bude se míň kecat a víc jezdit (^_-) Trialovou halu najdete zde na mapy.cz nebo na google maps (GPS 49°57'55.067"N, 14°52'35.770"E).

Hala Prusice

6.2.2014 V Anglii se ze zimní nudy zrodila další video soutěž, která má prostě nápad (^_-)-* Phoenix Riders Company dala do placu dvě mikiny o který se "hraje" a žádný další ceny nejsou. Jde hlavně o zábavu. Jezdci, kteří se přihlásili do soutěže, byli slosovaní do dvojic a každá dvojice obdržela mailem šest úkolů (triků), který si mezi sebe rozdělí a musí je ve svým videu udělat. Jeden z triků navíc každému jezdci vyberou jeho přátelé na sociální síti, kam musí jezdec výzvu umístit s hashtagem #PRCpairs, díky kterému se informace o soutěži šíří dál. Výsledné video pak nesmí být delší než 90 vteřin, takže celkem rychlovka. Podařilo se mi po uzávěrce přihlásit našeho Vašíka, ke kterýmu byl přidělen skvělej jezdec Nick Goddard, kterej zůstal lichej. Kluci už dostali svojí šestici výzev a jsem moc zvědavej, co se jim z toho podaří slepit dohromady. Uzávěrka je 18.února a pak konečně uvidíme co všechno z těhle náhodnejch dvojiček vznikne (^o^)

1.2.2013 Biketrial Klub Olomouc pořádá v sobotu 1.března 2014 třetí ročník Zimních halových závodů v hale Na Pevnůstce v Bystrovanech. Propozice najdete na webu klubu ZDE.

27.1.2014 Konec roku byl hodně hektický. Stavba několika kol na letošní sezónu byla ale pěkným zpestřením. Letos se na závodech potkáme s řadou parádních strojů a další ještě přibudou (^L^)

Because Color 2014 SpeedRace Kid DOB

Vašek Kolář natočil další krátkej klípek na svým brakeless Because Color Street a slíbil, že během letoška dá dohromady něco většího. Berem ho za slovo a těšíme se na to. Váša se svým flanel trial teamem natočil i druhý díl All We Together, kde klucí jezděj jako vostrý kombojové.

Vašek Kolář - Brakeless minute ALL WE TOGETHER 2

Už jste to určitě viděli, ale Road Bike Party 2 prostě stojí za to zkouknout ještě jednou. Martyn Ashton je bohužel stále připoutaný k vozíku, nemohl druhej díl dotočit a tak mu s tím píchli ti nejpovolanější, Chris Akrigg a Danny Mac.

Road Bike Party 2

Minulý víkend jsme konečně v BIU dokončili kalendář MS 2014, který bude mít po letech 3 závody, což je super, ale ještě nás okolo toho čeká hodně práce. Kdyby nebylo Katalánců a jejich přístupu, tak by byl kalendář minimálně o měsíc dřív. V příštích letech se těmhle kmenům radši vyhnout. Na rok 2015 máme myslím celkem dobré vyhlídky, že by vše mohlo být v klidu a včas. Letošní závody MS se pojedou tři víkendy po sobě, 9-10.srpna ve španělském Muinos, 16-17.srpna v katalánské Odeně a finále pojedeme 23-24.srpna v Tanvaldu. Doufám, že to bude velký a že tam bude co slavit (^_-)

Na světě už jsou oficiální nebo předběžné kalendáře MČR v trialu i biketrialu. Čeká nás tedy pěkně nabitý rok, který si doufám všichni užijem.

17.11.2013 Minulou sobotu jsem v Brně na závodech předával Vaškovi jeho nový streetový kolo Because. A Váša už stříhnul krátký video z prvního ježdění. Zatím jen tak na pohodu bez brzd...

Vašek Kolář - Brakeless ride 2013

11.11.2013 Včera jsme v Brně na Výstavišti uzavřeli sezónu 2013 finálovými závody na veletrhu SportLife. Pro mě to byla 28. závodní sezóna a poslední závod byl spíš ve stylu dojet v celku, než urvat nějaký body :) Díky moc Davidovi Kalašovi za chytání. David dorazil závodit s Vojtou, kterej jel hezky a snad to bude motivace na příště. Doufám, že do toho kluci půjdou příští rok naplno a bude zas o nějaký říčaňáky na závodech navíc. Váša Kolář si převzal novou streetovou hračku od Because bikes a už se nemůžem dočkat až na tom něco nafotí a natočí. Pár fotek ze závodů je v galerii a máme už i video. Výsledky z Brna ZDE a celkové výsledky letošní sezóny TADY.

Brno SportLife Biketrial Brno 9.-10.11.2013

5.11.2013 Minulý týden přišlo pár kol od ECHO bikes a včera konečně dorazila i očekávaná zásilka od Neon a Because. S fabrikou jsem dohodl podporu pro Vaška Koláře a tak přišel jeden krásnej Because Color Street i pro něj! Na týhle krasavici, sestřičce mýho kola, bude teď Váša blbnout. Moc se těším, jak bude kolo vypadat až bude hotový a co z naší spolupráce vznikne (^_-)

Because Color Street 20" Because Color Street 20" Because Color Street 20"
Because Color Street 20" Because Color Street 20" Because Color Street 20"

6.10.2013 Včera jsme odjeli poslední venkovní mistrák v Blansku a byly to moc pěkný závody. Pořadatelé nechali jet naší kategorii na "velký" trati a dostali jsme jednu kartu na obě kola, takže jsme se svezli na parádních sekcích a nemuseli jsme mezi kolama chodit z lesa dolů pro novou kartu. Dobrej  nápad, kterej nám moc zpříjemnil svezení. Dneska vrcholí i trialovej mistrák v Kramolíně a začíná se pomalu chystat sezóna 2014, která asi bude stát za to. V Blansku jsme nafotili a natočili relativně málo materiálu, takže fotek je jen pár a video je trochu kratší...

Blansko Biketrial Blansko 5.10.2013

3.10.2013 V sobotu jedem poslední venkovní závody letošního MČR v biketrialu v Blansku a pan Janka z Olomouce k tomu napsal pěkný článek. V sobotu a v neděli vrcholí i MČR v trialu v Kramolíně. Vyražte to omrknout, kam to máte blíž. Následující sobotu, 12.10.2013 se pak pojede trial v Kysuckém Novém Mestě na počest 30.výročí trialu na Slovensku a všichni jsou velmi srdečně zváni.  Více informací ZDE.

29.9.2013 Včera se v Poříčí nad Sázavou odjel první závod Mistrovství ČR ve Freestyle motokrosu. V tomto závodě vyhrál Petr Pilát před Liborem Podmolem. Pár fotek a video je tady...

FMX Poříčí nad Sázavou Czech FMX Championship 28.9.2013

25.9.2013 Za tři měsíce jsou Vánoce a dárek jsme dostali už dnes :) Váša Kolář v noci dostříhal svoje video pro soutěž GetCreative, která tento týden vrcholí v Anglii. Váša dává krásný a dlouhý kombinace triků a předvádí jeden bláznivej nápad za druhým. Navíc se odhodlal k tomu zarapovat text, kterej jsme dali dohromady s Benem z Inspired bicycles a položili tak základy novýmu stylu Hip (Side)Hop! Mrkněte na to, budete se bavit hned od první vteřiny :D

Vašek Kolář - GetCreative Trial edit 2013

22.9.2013 Včera jsme závodili ve Znojmě. Vašek Kolář zase suverénně vyhrál se 14 body před Martinem Kakáčem (47) a Davidem Herkou (51), který po čase opět závodil na dvacítce. Kompletní výsledky najdete ZDE. Fotky a video níže..

Znojmo Biketrial Znojmo 21.9.2013

18.9.2013 Tady jsou ještě slibovaný fotky a video z Kyjovského okruhu, který se jel tento víkend souběžně s biketrialovým mistrákem...

Kyjovský okruh 2013 Kyjovský okruh 2013

16.9.2013 Máme za sebou parádní závodní víkend v Kyjově. Vašek Kolář si to opět pěkně povodil a vyhrál i tenhle závod. Za ním dojel Tomáš Kalús a třetí flek urval Vašek Gryc! Tady je pár fotek od Lucky a video ze soboty. V neděli se ve městě jel Kyjovský okruh na motorkách, takže ještě bude pár fotek a další video..

Kyjov Biketrial Kyjov 14.9.2013

1.9.2013 Minulý víkend jsme strávili na TartyDays v Anglii a jak to tam vypadalo, se můžete podívat v novým videu...

TartyDays 2013

10.8.2013 Tento týden jsem dal dohromady pár záběrů z letošního Dressler Campu pro Dannyho MacAskilla, který si přijel do Tanvaldu odpočinout a myslím, že si u nás užil spoustu zábavy. Snad mu to příští rok vyjde znovu a zase dorazí. Za pár dní se opět uvidíme a možná to letos nebude naposledy. Danny si u nás oblíbil jednoho konkrétního interpreta a z muziky ve videu je úplně nadšenej. Tyhle písně si u nás doma pouštěl na mobilu celý týden, sdílel je na svým facebooku a třeba se jednou nějakej takovejhle starej flák objeví v jeho videu. To bude sada :)

Dressler Camp 013 with Danny MacAskill

Za pár dní odstartují další letní trialový campy: 6. ročník Trial Campu v Hamrech a víkendové Tarty Days v Anglii. Letos jsme se s Lůcou rozhodli vyrazit na víkend za klukama do Anglie zavzpomínat na velkolepý Dressler Camp 013, podívat se, jak to dělají tam a nalákat víc zahraničních jezdců na DC014. Letos dorazila pozvánka i pro Vášu Koláře, kterej by si to moc moc zasloužil a s ním by to byla téměř dokonalá akce, ale Váša bude muset bohužel vyrazit do JAR na závody. Příští rok už to musí vyjít a Anglie konečně pozná Vaška na vlastní oči.

4.8.2013 Video z Blanska je konečně tu..

World Biketrial Championship 2013 - Blansko

3.8.2013 Pár posledních dnů bylo hodně hektických a spousta věcí okolo biketrialu se ještě bude dít. Máme za sebou seriál MS v biketrialu, který vyvrcholil minulý víkend v Blansku a skončil trochu rozporuplně. Přinesl ale velké naděje do budoucna. Titul mistra světa v Elitě zůstal v Blansku a vybojoval ho Vašek Kolář! Bohužel ve výsledcích je napsáno něco jiného. Dani Comas zvítězil na papíře trochu nestandardním způsobem a ukázalo se, že to není až tak velký borec, jak jsme si mysleli. V obou závodech se choval dost nesportovně, a tak se dá konstatovat, že letošní MS má pouze vítěze, ale nikoli mistra. Vašek Kolář jel v Blansku parádní závod svým nezaměnitelným stylem a na jeho jízdu byla radost se dívat. Naopak Dani předváděl zoufalý styl a bylo vidět, že má z Vaška velký respekt a místy jel až trapně na jistotu. Nakonec se dá říct, že Vašek vítězství a i titul mistra světa Danimu doslova daroval, protože nepodal protest proti kontroverznímu rozhodnutí, kterým byla zrušena sekce, na které si Dani vybral špatnou stopu a spadl. Mistrem se člověk nestává jen výkony na trati, ale i svým chováním a Vášovo gesto je důkazem toho, že on ten pravý mistr je. Příští rok už by to tam mohlo konečně spadnout.

V Blansku se odehrála i valná hromada BIU, kde se mi po mnoha letech konečně podařilo prosadit, že v příštím roce na mezinárodních závodech budeme moct jezdit v krátkých kalhotech a nízkých botech! Je to detail, ale jezdce to potěší :) Podařilo se  protlačit několik dalších neviditelných změn, které nám otevřou dveře k lepší budoucnosti biketrialu. Máme se na co těšit. Výsledky závodu v Blansku najdete ZDE a celkové výsledky MS 2013 jsou ZDE. Pár fotek je v galerii níže a brzy bude i video...

World Biketrial Championship - Blansko

21.7.2013 Tento víkend odstartovalo MS v biketrialu ve Španělské Igualadě a bylo to dost dramatický. V Elitě dojel první Dani Comas, za ním Váša Kolář a třetí Ben Savage. Dani ale bohužel nezávodil úplně čistým způsobem a Ben na něj podal protest. Výsledkem byla 10ti bodová penalizace a změna konečného pořadí na 1.Kolář, 2.Comas a 3.Savage. Na celkové výsledky MS to ale nemusí mít velký vliv. Pokud se bude v Blansku bojovat o vítězství mezi Danim a Vaškem, tak titul Mistra světa získá, ten kdo vyhraje právě v Blansku. Přijeďte příští víkend fandit! Výsledky prvního závodu MS 2013 najdete ZDE.

Váša Kolář

V týdnu jsem dal dohromady první video z letošního Dressler Campu a pár záběrů jak Jindra Klaus povozil kluky z Inspired/Trialtech týmu. Mrkněte na to...

Dressler Camp 013 crashes  Fun ride with Jindrich Klaus

15.7.2013 Váša Kolář včera zajel krásný druhý místo na ME v biketrialu za Dani Comasem! To je dobrý příslib před nadcházejícím MS.

Na video Inspired bicycles, ve kterým bude jezdit Danny Mac, Fabio Wibmer a hlavně Ali C, si budeme muset ještě pár týdnů počkat. V Praze ale minulý týden jezdil i Váša Kolář a Thomas Remvik Aasen, kteří reprezentují Trialtech. Kluci byli tak trochu mimo záběr Inspired kamery a tak se rozhodli, že si natočí video vlastní. Tomášek to dneska pustil do světa, tak se mrkněte, že na kole se dá jezdit jako kráska nebo jako zvíře. Rychle jsem slepil i pár záběrů ze včerejšího MS v trialu v Kramolíně...

Vasha and TRA in Prague  World Trial Kramolín 2013

14.7.2013 Poslední týdny byly hodně náročný díky Dressler Campu, po kterém u nás doma na týden zůstal Danny MacAskill, Ali C, Mark Westlake, TRA, Fabio Wibmer a Váša Kolář. Byly to náročný dny, ale s klukama jsme si je užili a máme na co vzpomínat. Víc o tom snad brzy. Dneska se jel v Kramolíně závod MS v Trialu, který již tradičně vyhrál Adam Raga, před Tondou Bou a Albertem Cabesem. Tady je jen pár fotek...

World Trial Championship 2013 - Kramolín

... starší novinky ...


trialricany.com calendar

Tohoku Soul